Лісова школа

Лісова школа – це назва пластового міжкрайового вишкільного табору під керівництвом Головної пластової булави, зорганізованого в Америці у 1964 р. із ініціативи куреня "Лісові чорти". Від 1993 р. Лісова школа відбувається щорічно в Україні і періодично в Америці.

Основною метою Лісової школи є підготувати кваліфікованих булавних-інструкторів та бунчужних-провідників для таборів пластового юнацтва, які завжди будуть виконувати свої обов'язки згідно із кредо Абсольвента Лісової школи.

Цю мету осягається через спосіб переведення табору; через наголос на пластовій поставі, провідництві і відповідальності; через зразковий провід, який вранці стоїть в повному складі на площі збірок ще перед тим, як Бунчужний гукне "Лісова школа – вставання!"; через витворення своєрідного духу ЛШ, з яким, незважаючи на фізичну виснаженість, важко розлучатись по закінченню табору.

У програму Лісової школи входять гутірки, практичне пластування, вправи в провідництві та виконання різних завдань, а всі зайняття під час табору мають вишколити кожного учасника в зразковому проведенні пластового табору. Протягом двох тижнів учасники обох вишколів співдіють із Старшиною табору та виробляють в собі почуття відповідальності та братерства, яке постає з інтенсивно дружньої співпраці для осягнення означеної мети.

КРЕДО АБСОЛЬВЕНТА ЛІСОВОЇ ШКОЛИ

Зобов'язуюся бути прикладом для юнацтва, готовим до співпраці та з ентузіазмом, почуттям обов'язку і посвятою виконувати функції виховника, інструктора та члена проводу пластового табору впродовж цілих 24-ох годин кожного дня, від початку до кінця табору.

Це кредо Абсольвента ЛШ є суть її "чмолівської" програми, бо власне так організував і проводив юнацькі табори Іван Чмола, співзасновник Пласту, полковник київських Січових Стрільців, взірцевий педагог та наш символ коменданта пластових таборів.


Лісова Школа © 2007